{module Slideshow - Nový prales}

Nový prales je ve střední Evropě unikátní projekt vznikající nedaleko Ještědu v severních Čechách. Od roku 2004 tu přeměňujeme nepřirozené smrkové monokultury na původní smíšené lesy plné života.

Již bylo vykoupeno 35 hektarů živořícího porostu, odstraněna část smrků a na jejich místo vysázeno přes 70 tisíc jedlí, buků, javorů a dalších druhů dřevin. Na prosvětlené plochy se pomalu začíná spontánně navracet život. Nový prales dnes tvoří čtyři oddělené pozemky, které postupně propojujeme v jediný, druhově pestrý a ekologicky plnohodnotný les.

Nový prales je jedním z našich nejúspěšnějších projektů, který získal podporu několika tisíců dárců, včetně českých a zahraničních nadací. Jeho patronem je herec Pavel Liška.

Více informací na www.novyprales.cz

původní stav současnost budoucnost

 

Podpořte Nový prales

1)        Pravidelná podpora

Podpořte Nový prales formou pravidelného příspěvku na náš dárcovský účet 379 5555 379/0800. Založte trvalý příkaz nebo darujte skrze portál darujme.cz. Více informací vám poskytne Veronika Langrová, 777 749 373, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

2)        Hledáte originální dárek? Darujte kus pralesa

Kupte darovací certifikát a darujte tak lepší budoucnost kousku lesa, který přeměníme ze smrkové monokultury na přirozený, harmonický les plný života.

Udělejte radost svým blízkým i přírodě. Nový prales na Ještědském hřebeni v severních Čechách – projekt pro děti Vašich dětí.

Výtěžek z prodeje darovacích certifikátů je určen na výsadbu sazenic původních dřevin, jejich ochranu proti okusu zvěří a na rozšíření projektu o další pozemky

Objednávky a více informací

www.novyprales.cz , Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel.: 482 751 195

1000 Kč 500 Kč 200 Kč

 Děkujeme za Vaši pomoc při rozšiřování Nového pralesa!