Výukové programy pro školy

Programy environmentálního vzdělávání realizujeme zejména v terénu, na lokalitách, kde jsme současně vlastníkem a správcem pozemku. Při jejich tvorbě vycházíme především  z metod konstruktivistické pedagogiky a programu čtením a psaním ke kritickému myšlení. Zapojujeme do nich i prvky zážitkové pedagogiky, místně zakotveného učení a badatelsky orientované výuky.

Celková nabídka ekovýchovných programů

Pořádáme vzdělávací semináře a terénní exkurze pro pedagogy. Naším cílem je poskytovat  metodickou i odbornou podporu zejména pro vlastní terénní a projektovou výuku pedagogů všech stupňů škol. 

Projekty

Realizujeme krátkodobé i dlouhodobé projekty s českými i zahraničními partnery.  Za přeshraniční projekt Zelené profese jsme spolu s německou organizací Naturschutzzentrum Neukirch obdrželi ocenění UNESCO za příspěvek ke vzdělání v trvale udržitelném rozvoji. Za projekt Dva jsou víc než jeden pak cenu Ještědská mrkev za přínos pro environmentální vzdělávání v Libereckém kraji.

Naučné stezky

Na našich lokalitách i mimo ně budujeme naučné stezky pro neorganizované návštěvníky i jako výukovou pomůcku při našich programech.

Lesní naučná stezka Harcov

Lesní naučná stezka představuje na celkem 11 zastaveních přírodovědné zajímavosti Jizerských hor. Od způsobů lesního hospodaření v minulosti a současnosti, přes živočichy a jejich pobytová znamení až po problémy, které Jizerské hory trápí. Dobře značená stezka končí u lesních školek. Trasa je dlouhá 2,8 km a vhodná pro pěší i cyklisty.

Naučná stezka Nový prales

Naučná stezka Nového pralesa odbočuje z turistické modré značky spojující chatu na Pláních pod Ještědem a Rašovku. Vede nejstarší částí oplocenky chránící výsadby mladých buků a jedlí a na 8 zastaveních seznamuje návštěvníky s pozoruhodným vývojem tohoto území i přírodě blízkými způsoby pěstování lesa i s potížemi, kterým nové výsadby čelí.

Jak můžete ekovýchovu podpořit?

  • Dary - kancelářské a výtvarné potřeby, jednostranně popsané  papíry a podobně.
  • Realizace ekovýchovy v rámci vašich vlastních projektů (pomůžeme i s přípravou projektu). 
Volné termíny, objednávky a další informace na
 
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.