Hnutí Duha: Léta jsme chránili krásnou přírodu a znovuzrození divočiny v NP Šumava. Teď se rozhoduje o zonaci, tedy o tom, kde a kolik skutečně bude v NP divoké přírody. Takže nepolevujeme.

Zároveň ale všude v republice plošně hynou hospodářsky pěstované zejména smrkové a borové lesy. Nejvíce na severní Moravě a Vysočině, rozbíhá se to v jižních Čechách a začíná i v ostatních částech naší země. Uměle vysázené smrkové monokultury nezachráníme. Teď se ale rozhoduje o budoucnosti našich lesů. Jestli všude všechny holiny znovu uměle zalesní, vzniknou znovu stejnověké málo odolné porosty, zvlášť když použijí smrkové sazenice, které mají napěstované v obrovských množstvích v lesních školkách. Teď je třeba změnit způsoby lesního hospodaření, aby budoucí lesy byly pestré, zdravé a odolné - a pak budou poskytovat i dřevo.

A jednu věc může udělat hned každý. Potřebujeme rychle dostat výzvu Zachraňme lesy mezi více lidí (už v červnu budou v Parlamentu jednání o změnách lesního zákona).

POTŘEBUJEME VAŠI POMOC.
 
Kde končí les, začíná sucho. Život v lesích potřebuje do slova a do písmene živou vodu. Měla jí být letošní slibovaná legislativní sprška. Bohužel, letos už druhá novela zákona našim lesům ani zápasu se suchem zatím nepomáhá ani o kapku. Je prostě suchá. Potřebujeme poslance a poslankyně přesvědčit, že je nutné novelu doplnit. Máme na to jen 30 dní. V Hnutí DUHA děláme co můžeme, abychom poslance a poslankyně přesvědčili. Potřebujeme k tomu ale i veřejnou podporu. Potřebujeme více podpisů pod výzvou! POMOZTE!
 
Potřebujeme 100 000 petentů a petentek pod výzvou Zachraňme lesy, kteří nám pomůžou otevřít dveře k jednání o doplnění novely v poslanecké sněmovně.
 
Jak na to?
  1. Pozvěte své přátele, aby se přidali k výzvy Zachraňme lesy na Zachraňme lesy!.
  2. Napište do příspěvku či e-mailu proč je podle vás důležité novelu doplnit a proč potřebujeme, aby se lidé podepsali.
  3. Pokud chcete zvát přátele přes Facebook:
    • Označte své přátele, kteří by se k výzvě mohli chtít přidat, pomocí tlačítka “Označit přítele”. Tlačítko najdete nejčastěji pod náhledem příspěvku vlevo. Označit můžete až 50 přátel.
    • Po označení nezapomeňte dát příspěvek v Kanálu vybraných příspěvků jako “Veřejný” pomocí roletkového menu v pravém spodním rohu nad tlačítkem “Zveřejnit na Facebooku”.
A PROČ JE TATO NOVELA ZÁKONA SUCHÁ A LESŮM NEPOMŮŽE?