Den s lesníkem

Hledáte plán na podzimní soboty? Tak to jste na správném místě! Pojďte se Čmelákem zasadit stromky v Novém pralese. Čeká vás zajímavá lesní hra pro děti, povídání se Čmeláky, drobné občerstvení a hlavně sázení sazenic původních stromů. Přijít můžete kdykoli od 10:00 do 16:00. Na místo sázení se dostanete z Plání pod Ještědem, odkud vyrazíte po modré turistické stezce směrem k Javorníku. Po cestě nás potkáte a my vás navedeme. Pro více informací pište na ekovychovaTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Den stromů pod Ještědem

Užijte si barevný podzimní den a přijďte si vysadit sazenice původních druhů stromů, které byste zde našli před mnoha lety. Také vás čekají přírodovědné aktivity pro děti i dospělé! Celá akce je zdarma, nářadí, rukavice a sazeničky vám dáme, s sebou si vezměte jen pracovní oblečení a dobrou náladu :). Přijít můžete kdykoli od 10:00 do 16:00. Na místo sázení se dostanete z konečné zastávky tramvajové linky č. 3 - Horní Hanychov. Odtud bude cesta značená. Parkovat je možné na přilehlém parkovišti. Pro více informací pište na ekovychovaTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Celoroční akce

Hledačka v kraji tůní

Vydejte se za historickými i přírodními zajímavostmi města Jablonné v Podještědí!

Co je to hadník? Kde odpočívají ještěrky? K čemu sloužila vyhlídková věž na náměstí? Odpovědi na tyto a další otázky naleznete v našem kvízu, se kterým budete moci prozkoumat jak město Jablonné v Podještědí, tak i Mokřady Jablonné!

"Hledačka" je dispozici na stránkách Questingu, kde najdete mimo jiné i kvíz k vytištění. Kvíz si můžete také vyzvednout v Informačním centru města Jablonné v Podještědí.

Ubytování na Mariánskohorských boudách

Nabízíme pronájem klasické horské chalupy v překrásném prostředí Jizerských hor. Chalupa s kapacitou 25 osob se nachází na polosamotě jménem Mariánskohorské boudy 3 km od Josefova Dolu (http://mapy.cz/s/lc2R). Zažijte chvíle klidu,dobrodružství i romantiky na chalupě bez elektřiny, s křišťálovou vodou ze studánky, bez teplé vody, s kamny na dřevo a suchým záchodem. Vyzkoušejte si, jestli se zvládnete obejít bez moderních vymožeností.

Pronajměte si chalupu na víkendové, týdenní i delší akce, kam můžete vyrazit sami, s rodinou či skupinou kamarádů. Chalupa na Mariánskohorských boudách je ideálním místem na letní turistiku či zimní běžky, romantické večery, pohodové víkendové akce s přáteli i školní výlety.

Chci více informací.