Výukové programy pro školy

Programy environmentálního vzdělávání realizujeme zejména v terénu, na lokalitách, kde jsme současně vlastníkem a správcem pozemku. Při jejich tvorbě vycházíme především  z metod konstruktivistické pedagogiky a programu čtením a psaním ke kritickému myšlení. Zapojujeme do nich i prvky zážitkové pedagogiky, místně zakotveného učení a badatelsky orientované výuky.

Celková nabídka ekovýchovných programů

Podrobné anotace vybraných výukových programů

Mokřad místem dobrodružství (MŠ)
Mokřad místem zkoumání (ZŠ)
Mokřad místem inspirace (SŠ)

Džungle místem dobrodružství (MŠ)
Džungle místem zkoumání (ZŠ)
Džungle místem inspirace (SŠ)

Akce pro pedagogy

Pořádáme vzdělávací semináře a terénní exkurze pro pedagogy. Naším cílem je poskytovat  metodickou i odbornou podporu zejména pro vlastní terénní a projektovou výuku pedagogů všech stupňů škol. 

Aktuální nabídka akcí pro pedagogy

Projekty

Realizujeme krátkodobé i dlouhodobé projekty s českými i zahraničními partnery.  Za přeshraniční projekt Zelené profese jsme spolu s německou organizací Naturschutzzentrum Neukirch obdrželi ocenění UNESCO za příspěvek ke vzdělání v trvale udržitelném rozvoji. Za projekt Dva jsou víc než jeden pak cenu Ještědská mrkev za přínos pro environmentální vzdělávání v Libereckém kraji.

Naučné stezky

Na našich lokalitách i mimo ně budujeme naučné stezky pro neorganizované návštěvníky i jako výukovou pomůcku při našich programech.

Lesní naučná stezka Harcov

Lesní naučná stezka představuje na celkem 11 zastaveních přírodovědné zajímavosti Jizerských hor. Od způsobů lesního hospodaření v minulosti a současnosti, přes živočichy a jejich pobytová znamení až po problémy, které Jizerské hory trápí. Dobře značená stezka končí u lesních školek. Trasa je dlouhá 2,8 km a vhodná pro pěší i cyklisty.

Naučná stezka Nový prales

Naučná stezka Nového pralesa odbočuje z turistické modré značky spojující chatu na Pláních pod Ještědem a Rašovku. Vede nejstarší částí oplocenky chránící výsadby mladých buků a jedlí a na 8 zastaveních seznamuje návštěvníky s pozoruhodným vývojem tohoto území i přírodě blízkými způsoby pěstování lesa i s potížemi, kterým nové výsadby čelí.

Jak můžete ekovýchovu podpořit?

  • Dary - kancelářské a výtvarné potřeby, jednostranně popsané  papíry a podobně.
  • Realizace ekovýchovy v rámci vašich vlastních projektů (pomůžeme i s přípravou projektu). 
Volné termíny, objednávky a další informace na
Mgr. Michal Řepík
mobil: +420 777 749 344
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.