I letos Čmelák připravuje den otevřených dveří v Mokřadech Jablonné!

Spolek Čmelák - Společnost přátel přírody, který se už 23 let zabývá zejména praktickou ochranou přírody a revitalizací konkrétních lokalit, pořádá v jedné ze svých lokalit Den otevřených dveří. Přijďte se podívat, jak může vypadat místo cenné pro lidi i pro přírodu.

Jako každý rok vás čeká zajímavostmi a pohodou nabitý den. Pro návštěvníky bude připraveno unikátní bádání pro děti i dospělé a samozřejmě i tradiční exkurze. Mokřadem vás letos provedou pohádkové i nepohádkové bytosti, které se budou starat o to, aby vám v Mokřadech Jablonné nic nechybělo. Budou udržovat táborák, na kterém si budete moci opéci něco k zakousnutí a díky nim se budeme moci mokřadu kdekoli a cokoli dozvědět.

Akce se koná 27. května 2017 od 10:00 do 17:00. Ke konci dne oslavíme i 23. narozeniny Čmeláka a poohlédneme se i po tom, co už máme za sebou.

Den otevřených dvěří je zdarma, je vhodný úplně pro všechny - od dětí až po seniory. 

Souběžně se dnem otevřených dveří budou na Jablonném v Podještědí probíhat Zdislavina pouť a městské slavnosti. Oslavy budou probíhat na náměstí, které je pouhých 5 minut pěšky z Mokřadů Jablonné.

Kde jsou Mokřady Jablonné?

 

Co jsou Mokřady Jablonné?

Mokřady Jablonné jsou unikátním projektem neziskové organizace Čmelák – Společnost přátel přírody. Od roku 2005 tato největší severočeská nezisková ekologická organizace revitalizuje Mokřady Jablonné v duchu svého motta … pro lidi, pro přírodu. Ze zanedbané plochy s černými skládkami na okraji historického centra města Čmelák vytvořil malebné místo. Útočiště zde nalezly chráněné rostliny a živočichové, zároveň jsou mokřady vyhledávaným místem k rekreaci a odpočinku. Dnes v mokřadech najdete soustavy tůní, dřevěné chodníčky, lavičky, naučné cedule a mnoho dalšího. Mokřady Jablonné tak slouží přírodě i lidem.