ceritifikat kvetina_orchidej 1   

Symbolicky na Den Země startujeme novou, unikátní kampaň "Květina pro Tebe, dárek pro českou krajinu". Takto pojatá nabídka se v českém neziskovém sektoru objevuje vůbec poprvé: jde nám o propojení radosti lidí z darovaných květin s darem na pomoc české krajině a navíc ještě s vědomým snížením znečištění z globální produkce a přepravy řezaných květin.

Pracovníci Čmeláka se sami obětavě starají o několik desítek hektarů českých přírodních lokalit, na nichž společně s dobrovolníky pečují mimo jiné o desítky zajímavých i vzácných druhů rostlin, které jsou ozdobou i nezbytnou součástí krajiny našeho domova. Nabízíme proto všem, kteří chtějí své blízké opravdu překvapit a obdarovat něčím nevšedním, symbolickou „Květinu pro českou krajinu“ ve formě originálních a stylových dárkových certifikátů. Za poskytnuté dary pak může Čmelák zajistit kvalitní péči o lesy, louky a mokřady, které máme dlouhodobě ve správě Pozemkového spolku, ale třeba také učit děti i dospělé, jak se správně chovat k přírodě a jak objevovat její bohatství.  

"Kampaň „Květina pro tebe, dárek pro českou krajinu“ je založena na prostém faktu, že řezané květiny z dovozu darujeme našim blízkým k narozeninám, svátkům i dalším příležitostem, jako je např. blížící se Den matek, vlastně stále dokola. Opakovaně tím také, často nevědomky, zatěžujeme životní prostředí“, vysvětluje Petr Pavelčík, koordinátor kampaně a programu pro dárce Čmeláka. Proto se organizace Čmelák rozhodla originálním způsobem upozornit na problémy a paradoxy, které panují v globálním odvětví květinového průmyslu, a současně na poklady, které nám, často bez povšimnutí, leží přímo za humny. 

Podobně jako při Hodině Země jednou ročně symbolicky šetříme elektrickou energii, podporou péče o květiny přímo v české přírodě můžeme prakticky ocenit její bohatství a důležitost. Současně takto můžeme alespoň jednou za čas poodstoupit z koloběhu globálního obchodu a symbolicky investovat do budoucnosti naší krajiny.

Dárkové certifikáty, které obsahují také prostor pro osobní věnování a nabízíme je v několika variantách, si můžete vybírat a objednávat v našem novém eshopu zde. A každý, kdo podpoří naši kampaň nákupem certifikátů za 500 Kč nebo více, si může v eshopu vybrat navíc tématický originální dárek, který se rovněž týká krásy květin v české krajině.


ceritifikat kvetina_orchidej 2

 

.