foto - korupce


Významnou podporu z Norských fondů získala liberecká organizace Čmelák. Téměř 1,5 mil. Kč by mělo podpořit profesionalizaci protikorupčních aktivit, kterým se tato organizace věnuje již více než 8 let.

 

Projekt je mimo jiné zaměřen na rozkrývání vybraných kauz, informování veřejnosti a také na podporu lidem, kteří se s korupcí přímo setkají. Jedním z klíčových výstupů projektu by mělo být i profesionálně fungující Krajské protikorupčního pracoviště, jehož je Čmelák spoluzakladatelem.  

 

 Daniela Fialová, koordinátorka projektu, dodává: „Naším cílem je, aby zde existovalo bezpečné místo a odborně fundované pracoviště, na které se budou moci obracet lidé, kteří  se setkají z korupcí. Kauz a podnětů je mnohem více, než kolika jsme se doposud mohli odpovědně věnovat.“

 

 Jan Korytář, předseda sdružení Čmelák, dodává: „Významná podpora právě z tzv. Norských fondů, ukazuje, že problém korupce je v ČR i v našem kraji stále aktuální. Bohužel, většina regionálních politiků tento problém stále bagatelizuje a podceňuje důležitost finanční podpory právě těchto aktivit.“

 

 

 

 

Kontakt:

Daniela Fialová: 774 490 514, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Jan Korytář: 776 561 736

 

Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.

.