Pralesy jsou chrámy přírody. Bez zásahu člověka by pokrývaly naprostou většinu naší země. Přesto lze dnes hledat prales v české přírodě jen s přimhouřením oka, neboť jsou to lesy přírodní, nepoznamenané lidskou činností. Naše země je přiliš malá a zalidněná, než aby se v ní takový kout ještě zachoval. Zbytky přirozených lesů jsou dnes chráněny jako přírodní rezervace, přístup ochrany přírody je tu většinou konzervativní. Jde o uchování toho, co příroda sama vytvořila, pokud možno bez dalších zásahů člověka a s omezením jeho vstupu.

I přes to máte možnost v České republice navštívit jeden prales. Prales na Ještědském hřebenu. Nový prales.

Spolu s Vámi děláme do Nového pralesa exkurze, kde můžete vidět jak nám zase o kus povyrostly jedličky, kde si můžete zasadit svůj vlastní strom, kde se dozvíte spoustu zajímavostí nejen o lese a kde si s námi můžete opéct buřta u táboráku.

14.9.2014 se uskutečnila právě taková tradiční exkurze do Nového pralesa. Čím byla vyjímečná? Vyjímečná byla tím že - od první exkurze do pralesa uběhlo přesně 10 LET ! A jediné co se v našem pralese nezměnilo, byl průvodce.


Děkujeme za Vaši podporu a přízeň

.