Kosmetická firma Yves Rocher Česko, Čmelák - Společnost přátel přírody Liberec a Lesy ČR se po roce opět pustily do obnovy kůrovcem poničených monokulturních lesů na Českolipsku. Ve čtvrtek 3. dubna 2019 zamířily na paseky k Doksům věrné zákaznice Yves Rocher a v pátek 4. dubna pak krásné blogerky, které propagují výrobky této ekologicky zaměřené firmy - sázely stromy. Do roku 2020 jich chce společnost po celé ČR vysadit 100 000.

 

 

Yves Rocher má zelenou takzvaně v genech a ochrana biodiverzity patří mezi její stěžejní obecně prospěšné aktivity, které realizuje prostřednictvím Nadace Yves Rocher.

 

Video z akce: Když sázejí krásné blogerky

 

Česká republika se tak opět zařadila mezi třicítku zemí, které se připojily k iniciativě Sázejme pro planetu. Právě díky ní bylo po celém světě zasazeno již více než 70 milionů stromů. Cílem českého projektu nebude vysazování nových lesů, ale obnova těch stávajících, oslabených dlouhodobým sázením jednoho druhu dřevin. V monolkulturních lesích Ralské pahorkatiny tak díky spolupráci s libereckou neziskovkou Čmelák – Společnost přátel přírody přibývají stromy, které tu kdysi přirozeně rostly.

 

Darujte zasazený strom 

 

Podpořit dlouhodobou iniciativu Nadace YR může kdokoliv a kdykoliv, a to i když to má do lesa daleko. „V Yves Rocher dáváme možnost každému, kdo má chuť přispět. Zapojit se do aktivit, kterými vracíme přírodě, co nám dává, lze velmi jednoduchým způsobem. Za každý zakoupený produkt s logem I love my planet je vysazen jeden strom,“ upřesňuje Miroslav Kubricht, generální ředitel Yves Rocher Česká republika a Slovensko. „S každým takto označeným produktem, který třeba koupíte někomu jako dárek, tedy zároveň darujete i zasazený strom,“ dodává.

 

Zanechejte pozitivní stopu 

 

Nadace Yves Rocher založená v roce 1991 s cílem podporovat projekty, jejichž hlavním posláním je ochrana biodiverzity, funguje pod záštitou Francouzského institutu (Institut de France, veřejná instituce sdružující pět francouzských Akademií věd). Její původní závazek vysadit 1 milion stromů byl navýšen na 100 milionů do roku 2020. „Vize projektu Sázejme pro planetu má nejen ekologickou a environmentální, ale i sociální rovinu. Přispíváme k utváření komunit, podporujeme aktivity místních obyvatel a lokálních zaměstnavatelů,“ říká předseda nadace Jacques Rocher, syn zakladatele značky. „Snažíme se tak naplňovat ideu, která je od počátku naším mottem: zanechávat pozitivní otisk na nejrůznějších místech naší planety.“