VlkZvony logiky bijí na poplach! Norsko má v úmyslu výrazně snížit populaci vlků na svém území. Vláda vydala povolení na ulovení 47 vlků, kteří se v současnosti volně pohybují norskou divočinou. V celém Norsku, zemi téměř 5× větší než Česká republika, žije celkem 68 vlků. To znamená, že za jednu loveckou sezónu zemře více než dvě třetiny vlků. Naše organizace, stejně jako portál Guardian, se domnívá, že takovýto zásah bude mít na vlčí populaci zcela devastující účinek.

Norská vláda vydala v loňském roce povolení na odlov 16 vlků, o které se přihlásilo přes 11 000 lovců - necelých 700 žádostí na jednoho vlka. Argumentem vlády jsou ztráty ve stádech místních obyvatel, které jsou však podle ochránců zvířat neúměrné takovéto reakci. Předseda skupiny Přátelé Země Norsko Silje Ask Lundberg pro Guardian sdělil, že "toto rozhodnutí musí být zastaveno, apelujeme na ministra životního prostředí, aby tato jatka zastavit. Dnes by se mělo Norsko stydět."

Nechceme jen přihlížet, a budeme rádi, když se k nám přidáte. Pomozte vlčí populaci v Norsku tím, že se zúčastníte demostrace před norským velvyslanectvím v Praze, která se koná 14. 11. 2016 od 14 hodin. Demonstraci organizuje spolek Prales dětem a Čmelák se ji v tom rozhodl podpořit. Dále můžete pomoci podpisem a šířením internetové petice.

Nemyslíme si, že země, která se pyšní svými ekologickými postoji by neměla k takovému kroku svolit. Pomozte nám v boji za jejich záchranu.

Ti, co rozumí anglickému textu, si mohou přečíst původní článek na serveru Guardian.

Za celého Čmeláka,
Adam Babka